Aktualności

Rotary Fellowship Cycling to Serve wspiera zakup minibusa dla Pechery Tomice 07

20 maj 2022
Rotary Fellowship Cycling to Serve. Duże Auto na Wielkie Wyprawy z Pęcher i dla wsparcia Ośrodka Uchodźców w Tomicach.

Rotary Fellowship Cycling to Serve wspiera zakup minibusa dla Pechery Tomice 24

Stowarzyszenia i Fundacje, Dom Dzieci w Pęcherach oraz starosta Piaseczyński uruchomili zbiórkę na minibusa. Ponieważ trwa wojna na Ukrainie – minibus posłuży poczatkowo jako transport dla uchodźców z Tomic do tworzonego przez Stowarzyszenia i Fundację ze wsparciem klubów Rotary z całego świata, Centrum Wsparcia i Edukacji dla Uchodźców w Konstancinie.

W związku ze zbiórką, kolarze rotariańskiego Fellowship Cycling to Serve organizują trwający 10 dni rowerowy rajd charytatywny z Warszawy do Sieny na trasie liczącej ok. 1.600 km.

Wyruszyliśmy dniu 20 maja 2022 r. (przez Pęchery), nagłośniając wspaniałą inicjatywę i wsparcie zbiórki dla dzieci. W przejeździe do granicy Polski wspierali nas kolarze BD Cycling Team oraz Makro Cycling Team.

link do zbiórki https://zbieram.pl/pechery

pomoc ukrainie rotary club wroclaw

PL Fundacja Ukraina przedstawia nowy projekt „Rotary Kids Care” we współpracy z Rotary Club Wrocław, którego celem jest wspieranie ukraińskich dzieci z chorobami przewlekłymi.

07 kwietnia 2022
Rotary Kids Care działa w Rotary Klub Wrocław.

fundacja ukraina dziala w rotary wroclaw

Projekt Rotary Kids Care ma na celu wsparcie finansowe dzieci z Ukrainy poniżej 14 roku życia, które cierpią na choroby przewlekłe i potrzebują opieki medycznej, która nie wymaga hospitalizacji. Partnerzy biznesowi z całego świata z Rotary Club w ramach projektu będą finansować i opiekować się takimi dziećmi przez 6 miesięcy
Kto może zgłosić się do udziału w projekcie?
Dzieci z Ukrainy do lat 14, niezależnie od daty przekroczenia granicy, które mieszkają we Wrocławiu lub mogą przyjechać do miasta na leczenie oraz ich opiekunowie.
Jak zgłosić się do udziału w projekcie? Rodzice proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie: https://forms.gle/uioPP92aJWc2KKsc7.
Jak wygląda opieka nad dzieckiem?
– weryfikacja danych zawartych w ankiecie przez koordynatora projektu
– wstępna diagnoza potrzeb dziecka
– konsultacje z pediatrą dla opiekunów i ich dzieci
– diagnoza i ustalenie konkretnego leczenia u specjalisty
– finansowanie niektórych zabiegów przez członków Rotary Club przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Ukraina
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie, po wypełnieniu ankiety skontaktuje się z Tobą koordynator!

pomoc ukrainie rotary club wroclaw

25 marzec 2022
Rotary łączy ludzi na całym świecie. Pomagamy.

rotary wroclaw marzec pomagamy

25 marca 2022 roku
RC Thionville Malbrouck. Dziękujemy
33 apteczki ratunkowe dla Ukrainy przez Klub Rotary Wrocław. Dzięki Natalia Korczak-Rimbert

19 marca 2022 roku
Rotary Polska, Dystrykt 2231 jest w miejscowości Łódź.
Olga Lalovenko District Membership Commitee Chair z D2232 opowiedziała o sytuacji w Ukrainie. Było wzruszenie, łzy i podziękowania dla polskich Rotarian za to co robią dla Ukrainy #RotaryPolska #SluzacOdmieniajZycie #SolidarnizUkraina

06 marca 2022 roku
Jedzie autokar z uchodźcami z Ukrainy dzięki pomocy Rotary Dystrykt 2231 Polska. I znowu wielkie dzięki dla wszystkich którzy zangażowali w tą pomoc. Jesteście Wielcy! NIECH ŻYJE WOLNA UKRAINA

pomoc ukrainie rotary club wroclaw

Pani Krystyna Krupa jest codziennie na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. Członek RC Wrocław pomaga każdego dnia w zakresie tłumaczeń, kierowania do punktów wyżywienia i zakwaterowania.—

Pani Dorota Olszewska wysyła autobusy z matkami i dziećmi do RC Arras we Francji. 

23 marzec 2022
RC Wrocław razem z Portugalią. Pomagamy

Cześć, tu José Alberto Oliveira, gubernator elekt dystryktu 1970 (Portugalia)
W środę wieczorem (23 marca) przyjedzie do Wrocławia autobus, który wyjechał z Portugalii, by odebrać ukraińskich uchodźców. Jeśli chcecie spotkać się z nami, będzie to mile widziane. Uściski z Portugalii.
Zespół autobusowy zatrzyma się na noc w hotelu w Twoim mieście, a rano uda się na dworzec kolejowy, aby odebrać uchodźców do Portugalii. Czy możesz pomóc na miejscu?
——–
Dziękuję za odpowiedź. Potrzebujemy tylko kogoś z waszego klubu, aby jutro był obecny na dworcu kolejowym, aby w razie potrzeby pomóc we wsiadaniu ukraińskich uchodźców do naszego autobusu. Wszystko jest posortowane i uporządkowane, ale może być potrzebne wsparcie lub tłumaczenie. Nasz autobus przyjedzie na dworzec jutro o 10 rano i odjedzie o 12 lub 13:00. Nasz autobus jest łatwy do zidentyfikowania, ponieważ ma na każdej stronie dużą naklejkę Rotary District 1970.  —
Używam translatora Google i nie wiem, czy wiadomość jest dobrze przetłumaczona. Uściski z Portugalii, José Alberto Oliveira

Temat ogarnęła Krysia Krupa!

Portugalia bardzo dziękowała Krysi za tłumaczenia z ukraińskiego na angielski, wspierała policję i pomoc medyczną i wysłała kolejne 44 osoby z polski w świat.

6 listopad 2021
RC Wrocław sadzi dęby w Mikołowie.

W Katowicach zasadziliśmy 150 drzew w ramach akcji #RotaryForPlanet. W dniu dzisiejszym 17 Clubów Rotary z całej Polski, Czech i Ukrainy sadziło dziś Drzewka Rotary. Były to dęby i graby które przystroją w przyszłości Mikołowskie pole golfowe. Brawo Rotary Club Katowice. Rotarianie posadzą na świecie 1 200 000 drzew.

Rotary Polska 29-31.10.2021 Konferencja Interact-Rotaract-Rotary 01

29-31.10.2021
Konferencja Interact-Rotaract-Rotary
w pałacu w Pawłowicach.

Rotary Polska 29-31.10.2021 Konferencja Interact-Rotaract-Rotary 02

W Konferencji wzięli udział m. in.: Gubernator Wojciech Wrzecionkowski, Gubernator Elekt Piotr Jankowski, Trener Dystryktu Angelika Przeździęk, Przewodnicząca Komitetu Interact Martyna Nowakowska, Amelia Synak – Przewodnicząca Interact, Paweł Śliwka – DRR oraz Radosław Dziedzic – pomysłodawca konferencji oraz przedstawiciele klubów Rotary, Rotaract i Interact z różnych stron Polski.
Dziękujemy Rotarianom z Wrocławia za organizację konferencji (zwłaszcza Pawłowi Korczyńskiemu) i młodzieży za tak liczną obecność i aktywny udział w dyskusjach. Wydarzenie z pewnością pozwoliło nam wszystkim bliżej się poznać i zainspirowało nas do kolejnych wspólnych działań.

Zyczenia od Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci 01

22.10.2021
Życzenia dla RC Wrocław od Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Zyczenia od Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci 02

Dobro drugiego człowieka ponad własną korzyść! „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”: w imieniu Rodzin naszych Podopiecznych chcieliśmy serdecznie pogratulować Członkom Rotary Club Wrocław Jubileuszu 30-lecia działalności. Państwa wcielane w życie pomysły, dedykowane przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom, którymi jako hospicjum domowe opiekujemy się na Dolnym Śląsku były dla nas wyjątkowymi.

Rotary Club Wroclaw nagroda Prezydenta Wroclawia dla prof. Wojciecha Witkiewicza

22.10.2021
30 lat RC Wrocław. Nagroda Prezydenta Wrocławia dla prof. Wojciecha Witkiewicza.

Nagrodę Prezydenta Wrocławia za działalność i osiągnięcia w minionym roku. otrzymał prof. Wojciech Witkiewicz – chirurg ogólny, naczyniowy, transplantolog, twórca i ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, Transplantacyjnej, Onkologicznej i Chemioterapii, organizator i od ponad 30 lat dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, założyciel i pierwszy prezydent Rotary Club Wrocław – za wieloletnią działalność dobroczynną na rzecz wrocławian, w 30. rocznicę istnienia Rotary Club we Wrocławiu.

Konferencja Rotary International w Spale czerwiec 2018_01

01-03.06.2018
Konferencja Dystryktu 2231 Rotary International w Spale. Rotary: Making a Difference

Konferencja Rotary International w Spale czerwiec 2018_02

W 2018 roku w Spale odbyła się Konferencja Dystryktu 2231 Rotary International. Podsumowano działalność zarówno w Klubach jak i w całym Dystrykcie. Obrady 2 czerwca rozpoczął Gubernator Marian Jerzy Korczyński. Jeden z tematów Konferencji stanowiła młodzież. Ta część została poświęcona Programom Rotaract i Interact oraz Wymianie Młodzieży. Zaprezentowano projekty klubowe kierowane do młodzieży, m. in. obóz żeglarski inspiracją pokojową i programów ICC, II konferencja pokojowa – Interact dla Pokoju – Inspiracją dla młodzieży oraz Rotaract (Rotaract klubem partnerskim Rotary). W ramach pokazu Talentów odbyły się występy młodzieży przebywającej na wymianie długoterminowej w Polsce.

25 lat RC Wrocław koncert Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Rotary Niemcy 15 pazdziernik 2015 02

15.10.2015
Koncert Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Rotary Niemcy. 25 lat RC Rotary Wrocław.

25 lat RC Wrocław koncert Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Rotary Niemcy 15 pazdziernik 2015 02

Z okazji 25-lecia Rotary Club Wrocław, 20-lecia Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Rotary Niemcy i Zgromadzenia Dystryktu 2231 Rotary Polska w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbył się uroczysty koncert.
Wykonawcy:
Wielka Orkiestra Symfoniczna Rotary Niemcy
Julia Leniart
Kamil Piotr Grabowski
Program:
L. van Beethoven Egmont – Ouverture f- Moll op. 84, zu Goethes Trauerspiel
F. Liszt – La Leggierezza

Ostatnie nasze wydarzenia

01

02

03

04

Latest Travel Tips

01
02
03
04